Remélhetőleg minden órakedvelő életében eljön a pillanat, amikor végre csuklójára veheti azt a bizonyos „Szent Grált”. Fenomenális érzés. Az évek telnek, a szerelem lángja, biztonságot adó, kellemes öleléssé csendesül, mígnem egy nap arra ébredünk, hogy választottunk lüktető szíve megállt. Csak semmi pánik! Egy nap a szervizben, és a móka újra folytatódhat. Következzenek az Audemars Piguet Royal Oak Offshore metszetek.
Hosszú évek, hőn áhított órája tisztelhető e fehér számlapos, kék számjegyes, kronográfos luxusórában, amely hivatalosan az Audemars Piguet Royal Oak Offshore Chronograph Navy nevet viseli.
Aki látja, látja. Aki érti, érti. A többieknek, pedig hiába magyarázná az ember, mi kerül ennyibe és miért szerelem első látásra ez az acél tokos, bőrszíjas, alapvetően egyszerű óra. Számomra, nem kérdés, örök darab marad.
Ám negyedik születésnapját követőn nem sokkal, egyik reggel megállt rajta minden mutató és úgy is maradt. Ijedten hívtam órásmester barátom, Singhoffer Norbert urat, hogy nagy a baj!
Természetesen ő nem esett kétségbe, s javasolta, hogy amint lehetséges, tegyem tiszteletem nála. Nem kérettem magam sokat, hiszen ha beteg a gyerek, menni kell.
Az órám jó kezekbe került, a kétórás műtétet is végig nézhettem, s bár tudtam, nincs okom pánikra, mégis izgatottan figyeltem, miként válik sok apró darabra, az addig tökéletes Egy. Miként tárul fel a hiba oka, s hogyan gyógyul meg.
A képen is látható, szennyeződésszerű jelenség, nem tett jót a szerkezetnek, valamint az sem, hogy féltve őrzött darabként bevallom, az órát csak jeles alkalmakkor vettem elő, így a benne lévő kenőanyag bizony összesűrűsödött.
Ám végül a tisztítás és összeszerelést követően jobb, mint új korában, haja szála sem görbült, s 4-5 évig most újból a lehető legszebb módon mutathatja csuklómon a múló időt.
Köszönöm az Elysium Luxury Watches közreműködését.
[ape-gallery 3416]