A retró hullámból ők sem maradtak ki, de a Bell & Ross BR 03-92 Red Radar Ceramic modellel mintha visszatérnének a gyökerekhez.
Az pedig tagadhatatlanul a repülésben rejlik. Továbbra is az analóg műszerekkel ellátott műszerfalról szinte változtatás nélkül kölcsönvett formák uralják a kollekciót. Arról nem is beszélve, hogy ezekkel a formákkal bátran mertek kísérletezni is.
Annak ellenére, hogy még harminc éves sincs a márka, mégis van egy-két modelljük, ami azért feltűnést keltet. Egyik ilyet eleveníti fel a mostani újdonságuk. Persze arra azért ügyeltek, hogy ne egyszerűen csak újból kiadják a pontosan egy évtizeddel ezelőtt bemutatott “radaros” órájukat.
Az új jobb
Ennek pedig alapvetően érdemes örülni is. Egyrészt a tok nem felületkezelt (feketére színezett) rozsdamentes acél, hanem kerámia. Előbbinél nyilván a fekete felület kopása látványosan “patinássá” tudja tenni a tokot, ami persze az analóg műszerfalról való származást csak még hitelesebbé teszi. Az idei újdonság már high-tech abból a szempontból, hogy a tok egésze kerámia. Karcolások aligha lesznek rajta, de azért arra jobban oda kell figyelni, hogy ne ejtsük le.
További különbség a két “radaros” modell között a méret. Nyilán a csökkenő átmérők korában már nem lehet 46 milliméteres tokkal jelentkezni, főleg, hogy nem kerek, hanem négyzetes formáról beszélünk. A 42×42 mm persze továbbra sem kicsi, de garantáltan kényelmesebb viselni mind a méret, mind pedig az anyaghasználat miatt.
Szkóp
Végül pedig a leglátványosabb eltérést a “radarképernyőn” láthatjuk, avagy a számlapon. Utóbbi persze erősen virtuális, hiszen valójában nem beszélhetünk számlapról. Helyette kapunk egy pirosra színezett zafírüveget, belső felületére felvitt skálákkal, illetve két tárcsát. Utóbbi kettő matt fekete, és pusztán egy polgári, illetve egy katonai repülőgép sziluettje vehető ki rajta. A lomhább gép, azaz a polgári az órákat jelzi, míg a fürgébb katonai a perceket. Érdekesség, hogy a megszokottól eltérően a perceket a belső skálán olvashatjuk le, míg az órákat a számlap szélén, azaz ha mutatók lennének, pont a percmutató lenne a rövidebb, az óramutató pedig hosszabb.
Mutatók hiányában azonban ezzel nem kell törődnünk, viszonylag gyorsan megszokható majd a leolvasás. Ahogy az is, hogy a mégiscsak meglévő egyetlenegy mutatót ne másodpercmutatónak nézzük, hanem a radarkép frissítését végző jelnek.
Bár adná magát, hogy egy ilyen modellhez “digitális” értsd, kvarc szerkezetet használjanak, a márka kitartott az automata mellett. Igaz, nem vitték túlzásba. A BR-CAL.302 ugyanis valójában egy Sellita SW300-t takar (ETA 2892 klón).
Értelemszerűen szűk réspiacra szánják ezt a modellt, így ne csodálkozzunk, hogy 999 példányra limitálták. Szintén ennek tudható be a 3900 eurós vételár, de legalább kapunk egy szövetszíjat is a kaucsuk mellé. Ha valakit megszólítana a modell, ne várakozzon sokáig, előrendeléseket ugyanis már most is le lehet adni, míg a szállítás júliusban kezdődik.