Site icon ÓraMagazinOnline

Bell & Ross BR-03 Horizon

Bell & Ross BR-03 Horizon theme

A repülés „elvetemült” rajongóit szóltja meg a Bell & Ross BR-03 Horizon, a modellcsalád pedig egész szép múltra tekinthet vissza.

A márkát ismerők pontosan tudják, hogy a Bell & Ross egészen 2005-ig csak amolyan futottak még kategóriába tartozott. Legalábbis a szélesebb vásárlói közönség körében. Az iparág látta benne a fantáziát. Nem véletlenül vásárolt kétszer is részesedést a Chanel a cégben az ezredfordulón. A 2005. évben jelent meg az a kollekció, amiről ma márkát ismerjük: a pilótafülékékben található analóg műszerek másáról.

Kedvezett ennek a trendnek a nagy átmérők népszerűsége is. A BR 01 modellek ugyanis 46 mm, majd 45 milliméteresek voltak, és persze négyzetesek, azaz objektíven tekintve is nagyok. Mára szinte teljesen eltűntek, helyüket a BR 03 vette át amely szintén fogyott egy kicsit az idők alatt 42-ről 41 milliméterre. A tok formájával is igyekeztek egy kicsit az elegáns irányba elmozdulni, azaz a a négyzetes tokon meglehetősen sok ívet találunk.

Az ötlet marad

A koncepció azonban nem változott. Továbbra is a repülés adja az ihletet, néha pedig magukat a műszereket próbálják órává alakítani. Ebben a tekintetben a legújabb a műhorizont „órásítása”. Korábban is volt már példa erre (BR 01-92 Horizon), az idei azonban látványosan felülmúlja az elődöt.

Elsősorban a számlapnak köszönhető ez. Az elődhöz képest nem csupán „kivirult”, színesebb lett, hanem részletgazdagabb és ötletesebb is. Műhorizontok általában kéket használnak az ég megjelenítésére, a Bell & Ross a türkiz mellett tette le voksát. Nem meglepő módon egy aktuális trendet követnek. Ennél azonban többet is tudnak. A repülőgépet jelképező ikont az üveg belső feléhez rögzítették, alatta tárcsaként a horizont forog körbe 12 óránként. Mutatóként a fekete, háromszög alakú marker szolgál. A perceket a fehér botmutató jelöli, míg a másodpercmutató tulajdonképpen átmérő, hiszen a fekete-fehér szaggatott mutató másik, tisztán fekete vége is a skáláig nyúlik.

Értelemszerűen a tárcsa mozgatása több energiát igényel, pontosabban igényelne. A márka továbbra is 54 órás járástartalékot ad meg, amit a BR-CAL.327-es kaliber biztosít. Ismertebb neve Sellita SW-300, ami ugye az ETA 2892 kicsit továbbfejlesztett klónja. Persze azt látni kell, hogy az ilyen darabokra nincs állandó kereslet. Ám beszédes, hogy a 4900 eurós ár ellenére is 999 darabra limitálták, mint a korábbi „műszeres” darabokat is. Nyilván erre a modellre is igaz, hogy gyűjtemény alapja lehet, ha még elérhetőek a korábbi, témába vágó modellek.

Bell & Ross

Exit mobile version