A Bálint-nap alkalmából megjelenő időmérők általában nem túl fantáziadúsak. Jó kivétel a Breguet Reine de Naples Cœur.
Legtöbbször ugyanis egy meglévő női modellt módosítanak annak érdekében, hogy azon a bizonyos február 14-i napon megfelelő ajándék lehessen. Jellemzően a piros szín dominál, és persze a szívecskék sem hiányozhatnak. Nem ritka, hogy sokszor már giccsbe hajlik az adott karóra. Persze az is tény, hogy valahogy azért mindig találni elég vevőt rá.
Szívek mindenütt
A márka 9825 referenciaszámú modellje persze szintén hozza a tipikus Bálint-napi stílusjegyek, azaz a piros szín és a szívecskék hadát. Utóbbiból megdöbbenten sokat, összesen 14 számolhatunk össze a számlapon. Ennek ellenére valószínűleg a 14-ből csak kettőt vesznek észre. Ez pedig alapvetően jól is van így. A maradék 12 darab apró szívecskét ugyanis a percskála 5 perces osztásainál találjuk. Úgy tűnik, nem hagyhatták ki, de legalább elég apróak, nem csúfítják el a számlapot.
A számlapot a megszokottól eltérően nem rézből, esetleg nemesfémből, és szerencsére nem is gyöngyházból készítették. Anyaga zafír, amelyet fehérre lakkoztak. Hogy a szín választásával üzenni szerettek volna, vagy egyszerűen ez illett legjobban a piroshoz, illetve a 18 karátos vörösarany tokhoz, arra nem derült fény. Ha azonban figyelembe vesszük a színek jelentéstartalmát is, akkor ez az óra elvileg az ártatlan szerelemet jelképezi. Ennek bővebb kifejtését meghagyjuk annak, aki az órát ajándékba adja.
Szíves mutató
Sokkal érdekesebb ugyanis a percmutató. Persze az is szívalakot formál, ugyanakkor bizonyos korlátok között képes alakját is változtatni. Annak ellenére, hogy tengelye nem a 36,5 mm hosszú és 28,45 mm széles tok középpontjában van, mégis a mutató fejeként szolgáló piros szívecske az 55 és 5 perc közötti 10 percnyi sáv kivételével végig a percskála közvetlen közelében marad.
A nyújtózkodó percmutató természetesen nem új találmány, XIX. századi zsebórák között számos példát találunk rá. Karóráknál kifejezetten ritka. Legutóbb öt évvel ezelőtt a Parmigiani Fleurier jelentkezett ilyen modellel (Ovale Pantographe). Ugyanakkor ők a múltat támasztották fel, azaz a mutatók több helyen is csuklókkal tagoltak. A Breguet azonban szeret újítani (a név kötelez, ugye), így náluk csak egyetlen ponton találunk csuklót: a tengelyen. A többiről a szív alakot formáló nemesfém rugalmassága gondoskodik.
Hogy kizárólag a percmutatóé, a szívé lehessen a főszerep, ezért más mutató nem is találunk a számlapon. Az órák kijelzését ugyanis egy tárcsával oldották meg. Szebb lett volna egy ugró komplikáció, de ne legyünk telhetetlenek. Az óráért így is 46500 eurót kérnek. Nem csoda, hogy 28 darabra limitálták.