Irányváltásnak talán még korai nevezni a Chronoswiss Strike Two Golden Gear megjelenését, de tény, hogy eltér a márkától eddig megszokott képi világtól.
Még a számlapra sem kell feltétlenül pillantanunk, hogy feltűnjön, ez a modell más, mint az eddigiek. Eddig ugyanis mai szemmel meglehetősen nagy átmérőkkel dolgozott a márka. A regulátor elrendezésű óráik jellemzőn 44 milliméteres átmérőjű tokkal készültek. A viszonylag új, kimondottan elegáns viselethez illő Delphis modellek is 42 milliméteres tokkal készülnek.
A Strike Two viszont már csupán 40 milliméteres átmérővel rendelkezik, miközben továbbra is magán hordozza a márkára jellemző stílusjegyek. Ilyen egyebek mellett a tok recézett oldala, a jellegzetesen nagy méretű korona és a széles, hosszú, lefele hajló tokfülek. Ugyanakkor a a tok vonalvezetése kevésbé határozott, mondhatni valamivel áramvonalasabb, lágyabb lett.
Hasonlót állíthatunk a számlapról is. Ha regulátor elrendezésű karórát készített a márka az utóbbi egy, másfél évtizedben, akkor jellemzően harsány színekkel játszadozott. Ezt egészítette ki a „számlap építészet”, azaz egy valóban három dimenziós számlap. Ezek közül egyet sem találunk a két Strike Two modell egyikén sem. Helyette inkább klasszikusnak nevezhető stílusjegyek vélünk felfedezni. Ilyen a színhasználat, a kismásodperc gilosált felülete, illetve a vékony római számok használata.
Neo-klasszikus
Az órát konzervatívnak azonban aligha lehet nevezni. A függőleges irányban szálcsiszolt, és így indusztriálisnak tűnő szürke számlap, a számlap áttörése, a visszafogott, már-már minimalista percskála és persze a regulátor elrendezése vízszintesen való kialakítása mind-mind ellentmond a konzervatív formavilágnak. Ha mindenféleképpen valamely irányzathoz akarjuk sorolni, akkor neo-klasszikusnak nevezhetjük.
Azt gondolnánk, hogy a regulátor kijelzésének vízszintes elrendezése komolyabb beavatkozást igényel. Valójában azonban gyerekjáték megvalósítani. A márka még csak arra sem vette a fáradságot, hogy ezt a kaliber megnevezésében jelölje. A C.6000-as kaliber szinte biztosan a márka alapszerkezetévé válik, amint kellő mennyiségben elő tudják majd állítani. Már mint nem maga a márka, hanem a La Joux-Perret. A kalibert a Chronoswisszel együtt ők fejlesztették, a gyártást pedig teljes egészében ők is végzik. Ennek ellenére exkluzív szerkezetről beszélünk, azaz más márkánál nem tűnik majd fel.
Ahogy az első két Strike Two változattal sem lesz könnyű találkozni. Mindkettőből ugyanis csak 100-100 példány készül. Áruk megegyezik, egy darabért 9800 frankot kérnek.