Bár a márkánál a zafírtokos tourbillon az idei szemfényvesztő újdonság, a rajongók mégis inkább a Bell & Ross BR03-92 Nightlum modellnek örülnek leginkább.
Elsősorban azért, mert ezzel az órával a márka egy klasszikust éleszt újjá. Bár azt gondolnánk, hogy a már párszor átkeresztelt kollekció modellje hosszú ideje része a kínálatnak, valójában még csak 12 év telt el azóta, hogy bemutatták. A jelenleg az Instruments kollekcióba sorolt Bell & Ross BR03-92 Nightlum azt a formanyelvet követi, amellyel a francia gyökerű svájci márka igazán nagyon robbantott.
A repülőgépek műszerfaláról jóformán változtatás nélkül leemelt dizájn igazán látványosan mutat a csuklón, bár a négyzetes forma miatt viselni is tudni kell. Az idei kiadás 42×42 milliméteres méretével valamivel kisebb az legelsőhöz képest, ami 46 milliméterrel már-már óriási volt (értelemszerűen a négyzetes forma miatt).
Ahogy a kollekció neve is jelzi (Instruments), a hangsúlyt a leolvashatóságra helyezték, amely egy pilótaóránál amúgy is kötelező formatervezői elem. Kapcsolódva a modern katonai repülésben manapság szintén alapkövetelménynek számító lopakodó képesség témájához, a Bell & Ross BR03-92 Nightlum tokja matt fekete, anyaga pedig kerámia. Megemlítendő még a 100 méteres nyomásállóság, amit négyzetes tokon jóval nehezebb kivitelezni, mint kereken. Ahogy a név is jelzi, igazán látványos sötétben lesz az óra, amiről az amúgy is méretes számokra és indexekre, illetve mutatókra gazdagon felvitt zöldes C3 SuperLumiNova gondoskodik.
Kevésbé látványos az, amit a tokon belül találunk. Bár a szerkezet a BR-CAL.302 nevet viseli, ez valójában egy Sellita SW-300-as kaliber (ETA 2892-es klónja). Persze egy “műszerórához” nem kísérleti, hanem megbízható szerkezet kell, ezt pedig hozza a nevezett kaliber. Nem is miatta kérnek 3400 eurót az óráért.