Formatervezési szempontból a jelen óraipar garantáltan leleményesebb, mint bármikor korábban. Persze ami a műszaki vonalat illeti, úgy csak alig néhány éve látszik valami remény arra, hogy itt is magunk mögött hagyjuk majd a XIX–XX. századot. Az anyagtudomány fejlődésének mindkét terület sokat köszönhet, a látványos eredmények azonban természetesen az óra küllemében mutatkoznak meg igazán. Ennek megfelelően az utóbbi évtizedekben titánból, kerámiából, fából, kőzetből, szénszálból, egyedi ötvözetekből és bronzból is készültek óratokok, és a felsorolás közel sem teljes. Amivel azonban Sinn állt elő, arra eddig legjobb tudásunk szerint nem volt még példa. Ugyan elegáns, sőt egészen kifinomult, porcelán számlapos modelleket is találunk a kollekciójában, a Sinnt mégis inkább sportos, funkcionális és lényegre törő stílusáról ismerjük.
A Sinn-nek e két vonása ötvöződik az 1800 S Damaszenerben, amelynek tokja egészen különleges anyagból készült: damaszkból. Ennek az acélnak az elkészítéséről tudni kell, hogy a felhevített munkadarabot jó párszor félbehajtják, esetenként meg is csavarják, mielőtt kialakítanák a végső formát. A Damaszener tokja ennek megfelelően csak két részből áll, és szokatlan módon a számlap is szerves része a toknak. A damaszkra jellemző mintázatok így szó szerint átmenet nélkül folytatódnak a tokon, nem pedig ügyes kezű órások munkáját dicséri. Annak érdekében, hogy sokáig élvezhessük a damaszk semmihez sem fogható mintázatát, a Sinn a sportosabb időmérőihez kifejlesztett Tegiment-felületkezeléssel látta el a tokot, amely így jobban ellenáll az ütéseknek, karcolásoknak.
A damaszk készítésének módja miatt az 1800 S Damaszener mindegyike egyedi, nincs köztük azonos mintázatú. Pont az előállítás körülményessége miatt azonban csak 100 darab készül belőle, és persze hat és fél ezer eurós árávál a drágább Sinn-órák közé tartozik.