Nagyon merész lépés a márka részéről a Frédérique Constant Classic Moonphase Date Manufacture modell megalkotása.
Pedig távolról elsőre semmi különöset nem látni az órán. Már neve is jelzi, hogy egy klasszikus megjelenésű időmérő számíthatunk. Persze a márkát ismerve ezen aligha lepődünk meg. Bár manapság a 40 milliméteres átmérő egy klasszikus külsejű órán talán már egy kicsit sok, ahogy a 12,4 milliméteres magasság is. Erre azonban magyarázat a manufaktúra kaliber, amelyet még 2009-ben vezettek be. A ma FC-716-os nevet viselő szerkezet nyilván nem azonos az akkorival, de ugyanúgy a FC-7XX család tagja, ezzel pedig méretei többé-kevésbé meghatározzák a tok méreteit is.
Az FC-716 egyébként egy egészen friss fejlesztés, idén mutatkozott be. Mint a márka legtöbb manufaktúra szerkezete ez is mutatóval, a kismásodperc egyik tipikus helyén, a számlap alján jelzi ki a dátumot. Legfőbb újítása azonban, hogy a korai FC-7XX kaliberekhez képest a járástartalékát majdnem duplájára növelték. Manapság ugyanis a 38 óra már kevésnek számít, főleg ha manufaktúra kaliberről beszélünk. Ennek tükrében az FC-716 72 órája teljes mértékben elfogadható.
Nem volt már?
Már csak az a kérdés, hogy miért jelentkezik a márka egy olyan modellel, amely látszólag alig különbözik a pár hónappal korábbi darabjuktól. Az ördög a részletekben rejlik. Hiába néz ki ugyanis a tok rozsdamentes acélnak, valójában fehérarany. A számlap sem a szokásos réz, hanem bár azért annyira nincs távol az évezredek óta ismert fémtől. Malachit ugyanis a számlap anyaga, amely réztartalmú ásvány, és természetesen vékonyra szelt, és fényesre csiszolt formában jut szerephez. A márkánál ez az első alkalom, hogy malachitból készítenek számlapot, és egyike a nagyon-nagyon kevés darabnak, amelynek nem réz, hanem valamilyen kőzet vagy ásvány az anyaga.
Szokatlan húzás ez a márkától, mivel ilyen modell elkészítése meglehetősen költséges. Az apropót a Classic család frissítése adja, ám lehet, hogy túllőnek a célon. Egyetlen példányért ugyanis 29995 eurót kérnek, ami messze a márka átlagára fölött található. Nyilván limitált is a példányszám, hiszen Svájcban ásványból vagy kőzetből számlapot csak egy-két vállalkozás készít. A 36 darab ennek tükrében átlagosnak mondható, főleg hogy a malachit viszonylag puha, így könnyebb dolgozni vele.