Ritkaságszámba megy, ha hazánk neve is felmerül a svájci óraiparban. A márkát ismerők bizonyára tisztában vannak vele, hogy érdemes itt körbenézniük, ha tradicionális külsejű svájci órát szeretnének, de nem feltétlenül akarják az ezzel járó prémiumot is kifizetni. Sokáig a Frédérique Constant készítette a legelérhetőbb árazású tourbillont (jelenleg a TAG Heueré a cím), 2016-ban pedig öröknaptáras órájukkal okoztak meglepetést. Hogy tetszik-e valakinek vagy sem, az egy viszonylagos kérdés, tény ugyanakkor, hogy a svájci mechanikus karórák piacán ennél jobban árazott öröknaptáras karórát nem találni. Külön figyelemre méltó, hogy ezeket az eredményeket a márka még önállóan, független vállalkozásként érte el, nem pedig valamelyik csoport tagjaként.
Az öröknaptáras modell bevezetése mellett talán kicsit kevesebb figyelem jutott porcelán számlapos órájuknak. Nyilván elsőre nem olyan látványos egy porcelán számlapos óra, mint egy öröknaptáras, hiszen a hagyományoknak megfelelően ilyen típusból általában csak két-, esetleg hárommutatós változatok készülnek.
Ha azonban kicsit több időt szánunk a számlap megfigyelésére, akkor gyakorlott szemek már néhány másodperc alatt kiszúrják, hogy ez a fehér számlap nem festett, tökéletesen sima, és a gyöngyökhöz hasonlóan lüsztere van. Ha pedig már amúgy is a számlapon időzik szemünk, a feliratot is elovashatjuk, meggyőződve arról, hogy valóban porcelánt látunk, amit mellesleg kézi munkával készítettek. Nyilván nem nehéz kitalálni, hogy éppen a porcelán számlap az, ami nálunk készül, egész pontosan a Zsolnaynál Pécsett. A 188 darab limitált mennyiség rendkívül kevésnek tűnik, már csak azért is, mert a márka hitvallásának megfelelően ez a porcelán számlapos modellt is hihetetlenül kedvezőn árazták. Nem lepődnénk meg, ha már csak másodkézből lehetne hozzájutni.