Site icon ÓraMagazinOnline

Girard-Perregaux Laureato Absolute Gold Fever

Girard-Perregaux Laureato Absolute Gold Fever

Erősen megosztó lehet az az irány, amelynek legújabb mérföldköve a Girard-Perregaux Laureato Absolute Gold Fever.

Amiért sokaknál forr a vér, az a Laureato kollekció Absolute nevű modellcsaládja. Viszonylag fiatal, alig két éves modellcsaládról beszélünk – nem mintha maga a Laureato sokkal idősebb lenne. Ugyan eredetileg 1975-ben látta meg világot, visszhangként az Audemars Piguet Royal Oakjára, de folyamatosan nem gyártották, az újbóli bevezetésre pedig egészen 2016-ig kellett várni. Ha pedig már a Royal Oakot emlegettük, azt is bátran megjegyezhetjük, hogy az Absolute család a Girard-Perrehaux saját Royal Oak Offshore-jának is tekinthető. Az egyébként inkább visszafogott megjelenésű időmérőkkel jelentkező márka úgy tűnik, ebben a modellcsaládban tombolja ki magát.

Girard-Perregaux Laureato Absolute Gold Fever – megosztó darab

Szinte adja magát a hasonlat, hiszen az Absolute szintén nagyobb, mint az alapcsalád, ennek a konkrét modellnek is 44 milliméter az átmérője. Természetesen látványos is, ami az óra több jellemzőjében is megmutatkozik. Ilyen a matt fekete tok, amit PVD eljárással értek el. Hogy miért ragaszkodtak ehhez a jóval tartósabb DLC, esetleg ADLC, arra nehéz észszerű magyarázatot találni. Hiába ellenállóbb a titán, az is szürke, és a PVD felület sérülései alól kikukucskál majd. Tény azonban, hogy a titán kellemesen viselhetővé teszi a ma már nagynak számító tokot.

Feltűnő

A nagy tok azonban ennek a műfajnak a velejárója, ahogy a látványos számlap is. Nevéhez méltóan nem pusztán arany színű, hanem ténylegesen arany is. Felépítésében is ritkaságszámba megy, hiszen nem szerelt indexeket kapunk, hanem szendvics számlapot. Míg a felső rész a bevett szokásnak megfelelően réz, addig annak áttörésein kikandikáló arany valóban az is, méghozzá 18 karátos vörösarany.

Girard-Perregaux Laureato Absolute Gold Fever – kaucsuk és arany ebben a formában először egyesül

Ugyanez az ötvözet jelenik meg a szíjon is. Igen, szíj, nem pedig csat. A kaucsukszíjba ágyazták az fonott csatok mintáját, amire eddig nem volt példa. Elismerést érdemel a zár is. Nem a szíjak ismert tüskezárját használták, hanem egy olyan zsanérzárat, amellyel pontosan a viselő csuklójához illeszthető a szíj hossza. Bárhogy is nézzük, ez az Absolute-modell egy másik márka bevett receptjét is felhasználja, méghozzá az Hublot-ét.

Girard-Perregaux Laureato Absolute Gold Fever – nem búváróra, de 300 méterig vízálló, cserébe nem látjuk a szerkezetet

Szerkezet terén meglepetést ne várjunk, és most inkább hálálkodás. Az ennyire a megjelenésre hajtó időmérőknél a belvilág nem szokott összhangban lenni a külsővel. A GP03300 itt kivétel. Manufaktúra kaliber ugyan, de a kronográf funkciót modulként kapjuk.

További érdekessége az órának, hogy nem egészen a márka saját ötlete nyomán született. Egy dél-kelet-ázsiai kereskedővel együttműködve tervezték el, így a külsőt az ottani ügyfélkör ízléséhez igazították. Többek között ezért is lehet majd csak január közepéig kizárólag az ottani kereskedésben, vagy annak online felületén megvásárolni a 188 példány egyikét. Ezt követően azonban minden hivatalos márkakereskedő kínálatában megjelenhet. Összesen 13590 euróra lesz szükségünk, ha megkívántunk egy példányt.

Girard-Perregaux

Exit mobile version