Site icon ÓraMagazinOnline

Hublot Arsham Droplet

Hublot Arsham Droplet

A zsebórák korszaka sok-sok évtizede lejárt, nagy kérdés, hogy az Hublot Arsham Droplet mennyire tud újra életet lehelni beléjük.

Igazság szerint azonban nem is feltétlenül kell. Tény hogy az eladott karórák száma mellett a zsebóráké a statisztikai hibahatáron belül mozoghat, de továbbra is kaphatóak. Méghozzá mindegyik szegmensben. Így kaphatunk a belépőszinten kvarc szerkezettel zsebórát, többért akár csontvázasított szerkezetűt, de svájci „nagyágyúk” is néha-néha jelentkeznek ilyesmivel.

Közös mindegyikben, hogy változatos megjelenésük ellenére is a zsebórák ismert formavilágát idézik. Mindegy, hogy klasszikus a számlapjuk, fekete a tokjuk, modern, akár indusztriális formavilágot kaptak, mindegyikről azonnal tudjuk, hogy zsebórával van dolgunk.

Nagyon más

Az Hublot Arsham Droplet esetében ez nem derül ki azonnal. Néhány másodperc után persze realizáljuk, hogy zsebórával van dolgunk. Az ok a rendkívül szokatlan forma. A cseppet, illetve cseppeket idéző formákkal Daniel Arsham, amerikai művészt kérték fel. Neki egyébként nem ez az első szereplése a luxusiparban, a Tiffany&Co-val már három éve dolgozik együtt. Alkotásait egyfajta fordított időutazásra invitál. Ennek jegyében az Hublot-val közös darabja egy olyan zsebóra lenne, amelyet ugyan a jövőben alkottak meg, azonban az időben visszafele haladva a jelenben leljük fel, persze már kicsit megviselt állapotban. A múltat pedig nyilván az alapötlet, azaz a zsebóra mint időmérésre szolgáló tárgy képviseli.

A művészi alkotáson kívül egyébként meglepően sokoldalú is az óra. Nem csupán zsebóraként hordható, hanem nyakban is. Értelemszerűen mindkét „funkcióhoz” külön-külön biztosítanak láncot is, illeszkedve a 73,2 mm x 52,6 milliméteres tok (ha lehet így nevezni) stílusához. Ez felül azonban egy gömb, avagy csepp alakú állványt, illetve búrát is kapunk, így asztali óraként is használhatjuk. A búra egyébként nagyítóként is szolgál, így az egyébként karórákba szent szerkezet távolabbról is egész jól leolvasható.

Értelemszerűen a szerkezetet az Hublot biztosítja, méghozzá a HUB1201, ismertebb nevén a Meca-10 formájában. Ez egy kézi felhúzású, csontvázasított kaliber, amely 10 napra elegendő járástartalékkal rendelkezik. Értelemszerűen a járástartalékot meg is jelenítik, ám messze nem a szokott formában. A szokásos mutató helyett egy tárcsa segítségével digitálisan kapjuk meg az információt arról, hány nap is telt el azóta, hogy az órát teljesen felhúzták.

Az Hublot előszeretettel dolgozik együtt olyan művészekkel, akiket rendszerint nem lehet a klasszikus szépművészeti ágakba valamelyikébe besorolni. Ilyen például Sang Bleu tetoválóművész, a szobrász Richard Orlinski, vagy Samuel Ross divattervező. Utóbbi kivételével a művészek nevét viselő órák még kaphatóak, és nem is limitáltak. Ez erre a zsebórára azonban nem igaz. Összesen 99 darab készül belőle, amit a meglehetősen magas ár, 92000 euró is magyarázhat.

Hublot

Exit mobile version