Kicsi, független svájci márka is tud meglepetést okozni. A Le Régulateur Louis Erard x Vianney Halter már a harmadik a sorban.
Maga az ötlet termesztésen nem eredeti, hiszen bő másfél évtizeddel ezelőtt ezzel (is) alapozta meg hírnevét Max Brüsser. Ő ma az MB&F alapítója, és gyakorlatilag ebből az ötletből él. A különbség mindössze az, hogy ő a legmagasabb kategóriában valósította meg az ötletét. A Louis Erard azonban inkább a svájci órák belépőkategóriájába tartozik, még ha ezek a “meglepetés” darabok árazásuk miatt nem tartoznak oda.
Az ötlet
Mi is az ötlet? Szakmabeli elismert, szinte mindig független emberekkel való együttműködés. Max Brüsser esetében ez az Opus sorozat megszületését jelentette a Harry Wiston égisze alatt. A Louis Erard eddig Alain Silbersteinnel és Eric Girouddal dolgozott együtt. Mindketten óratervezők, előbbinek saját márkája is volt. Ők azonban többé-kevésbé elérhető órákat terveztek, Girouddal például a Tissot-nak is dolgozott. Vianney Halter jellegzetes megjelenésű időmérőit azonban csak igazán tollas gyűjtők engedhetik meg maguknak, átlag halandók számára elérhetetlenek.
Az ő formavilága jelenik meg a regulátor elrendezésű karórán, amely így ugyancsak kilóg a márka eddigi formavilágától. Az utóbbi időben egyébként itt is erősítettek. Az Excellence Triptych modelleket például a Jaquet Droz formatervezője rajzolta meg nekik. A számlap két szintes felépítésű, azok vizuálisan jól elválnak egymástól, és segítik a leolvasást. A számjegyek formája természetesen Halter sajátja, ahogy a töltőtoll hegyek vonalait idéző mutatók is. Ezek az elegancia jegyében kékítették is, amelyre a márkánál szinte alig-alig találunk példát.
A 42 milliméter átmérőjű, és viszonylag magas, 12,25 milliméteres tokba a Sellita SW-200-as szerkezete került, amelyet a márka saját moduljával látott el, így oldva meg a regulátor jellegű elrendezést. Ez egyben magyarázat a tok magasságára is.
Ahogy említettük, nem a legkedvezőbb árú modellje ez a márkának: a 3500 frank bizony elég borsos. Az összesen elkészítendő 178 darab ennyiért talán azért gazdára talál. Kérdés, hogy a márka merre veszi majd az irányt innen. Elindul árban felfele, vagy az együttműködéses órák külön vonalként tartja meg.