Kisebb meglepetés a Louis Vuitton Escale, amely jelentősen eltér az eddig képviselt stílustól, mégis illik a márkához.
Az óraiparban még csak viszonylag rövid ideig van jelen a márka, legalábbis ha a Tambour kollekció 2002-es indulását tekintjük kezdetnek. Órával ennél korábban, már 1988-ban jelentkeztek, de akkoriban órakészítési képességek híján mindent mással állíttattak elő.
Ugyanakkor azt, hogy valaki Louis Vuitton karórát viselt, az átlagostól nagyobb távolságból is lehetett látni. Legtöbbször ugyanis így vagy úgy, de nagyon látványosan szerepelt az órán valahol az „LV” logó. Ehhez adódott még a sokszor harsány színvilág is, függetlenül attól, hogy egy „alapdarabról” vagy egy haute horlogerie modellről beszélünk.
Visszavettek
Ezzel szemben az új Escale modellek kifejezetten visszafogottak, sőt, minden további nélkül a elcsépelt, de jelen esetben valóban találó, kifinomultan elegáns megnevezéssel is illethetjük. Még a csúcsmodellnek számító, ónix számlappal, gyémántokkal kirakott lünettával és platinából készült tokkal rendelkező változatra is igaz ez.
Pont a visszafogott formatervnek köszönhető, hogy az új Escale modelleket mindkét nem képviselői hordhatják. Bár hölgyeknél a 39 milliméteres átmérő elsőre soknak hangzik, de pont a tok formájának vonalvezetése a segít ennek ellensúlyozásában. A fent említett, gyémántokkal kirakott változat ennél nagyobb, 40,5 milliméteres, és valószínűleg a közel-keleti vásárlók kegyeit keresik vele.
Amivel az óra származása könnyen azonosítható, az a márka egykori bőröndjein megjelenő veretek szerepeltetése. Ilyet találunk a fülek és a tok találkozásánál, és a fő helyeken lévő szerelt indexek is ezeket idézik. Egyben összeköttetést teremtenek a számlap központi része és a percskála között. Itt ténylegesen két különálló elemről beszélünk, és ennek köszönhető, hogy meglehetősen könnyű egy teljesen új arcot adni az órának. Ezüst, kék, meteorit és ónix változattal indul a kollekció, ami jövőben szinte biztosan bővülni fog.
A szerkezet a márka LFT023-as mikrorotoros kalibere, amely a Le Cercle des Horlogers CH200.CHSA kaliberén alapszik. Értelemszerűen a márka igényeinek megfelelően díszítették, és nagyon nehéz nem belelátni a „V” betű egy szárát a billegő és a mikrorotor közötti hídba. A járástartalék csupán 50 óra, ami azonban egy mikrorotoros szerkezetnél annyira nem rossz érték.
Mivel a tokok kizárólag nemesfémből készültek, így az árak is meglehetősen magasról indulnak. A vörösarany kivitelek 29000 euróba, a platina tokos meteorit számlappal 39000 euróba, míg a gyémántokkal kirakott darab 150000 euróba kerül.