Saját márkával jelentkezni az óraiparban egyáltalán nem egyszerű vállalkozás. A Pedrozo & Piriz PP01 ráadásul nem is egy órásmester gyermeke.
Szülei vezetéknevét viselő márkát ugyanis Adrian Pedrozo alapította, aki újságíróként az órákról írt, nem pedig tervezte, pláne nem építette azokat. Persze ami a tervezés esztétikai részét érinti, arra lényegesen többen képesek, mint például egy óraszerkezetet megépíteni. Ugyanakkor hivatásából adódóan gazdag kapcsolati hálót tudott kialakítani.
Ez természetesen nem jelenti azt, hogy órát tervezni egyszerű feladat lenne. Főleg nem abban a szegmensben, amelyben az új márka versenybe száll. Rögtön a gyűjtőket célozza meg, azoknak is a felső 1 százalékát. Az óra ára ugyanis százötvenezer frank, azaz közel 50 millió forint.
Aki még itt maradt…
…azt talán érdekelheti, hogy ezért az összegért egy kézi felhúzású, két tourbillonnal is megspékelt szerkezetet kapunk. Persze a két tourbillon is a bonyolultabb, csupán egyik oldalán csapágyazott, repülő kivitelű. A két tourbillon járását egy differenciálmű egyenlíti ki, amit a hátlap viszonylag kicsi üvegbetétjén keresztül is megfigyelhetünk. Ötletes újítása a szerkezetnek, hogy a dupla rugóház biztosította 72 órányái járástartalék utolsó két órájában az egyik tourbillon kiiktatódik a járásból, így jelezve az óra tulajdonosának, hogy itt az ideje a felhúzásnak.
Ami a tervezést illeti, abba is meglehetősen sok energiát fektettek. A 41,5×46,9 milliméteres tok ugyancsak nagynak számít, hiszen négyszögletű. Bár egyszerű formának hangzik, a tok meglehetősen komplex felépítésű. Ugyan nem éri el a Bulgari Octo összetettségét, de nem is arra szeretne hasonlítani. Elvileg az 1930-as évek New Yorkjában gomba módjára kinövő felhőkarcolók formanyelve ihlette meg, amely a kései art déco lenne. Ugyanakkor hangulatában sok közös vonást találni a de Grisogono különböző időmérőivel (New Retro, Instrumento modellek), de természetesen utánérzésről vagy pláne másolásról szó sincs.
Mondhatni, hogy klasszikus megoldások ezek a legfelső szegmensben. Két tourbillon differenciálművel, egyedi forma szinte már alapkövetelmény. Ennek tükrében a csupán csak lakkozott számlap már-már túl egyszerű megoldásnak tűnik, bár az így készített számlapok népszerűsége épp feljövőben van. Ugyanakkor azt is látni kell, hogy ezért az összegért bizony egy AHCI-tag is készít már nekünk időmérőt, amit valóban a tagsággal rendelkező órásmester kezeinek munkája révén születik. A Greubel Forsey kínálatából is válogathatunk, akiknek finoman szólva kicsit hosszabb és hitelesebb a tourbillonokhoz fűződő viszonyuk. Ugyanakkor márka nyíltan kommunikálja, hogy pontosan mely cégek munkájának eredménye az óra, ami üdítő ritkaságnak számít. Azt is látni kell, hogy az értékesítésnél itt rengeteg múlik a személyes kapcsolaton is, és Adrian Pedrozonak itt feltehetőleg vannak tartalékai.