Bár eredetinek aligha nevezhető az ötlet, a Mido Commander Gradient modellek mégis színesítik a kollekciót – szó szerint.
A színátmenetes számlap manapság már igen sok márkánál megtalálható, a belépő szinttől kezdve egészen a felső kategóriáig. Igazán népszerűvé a H. Moser & Cie tette ezeket, amelynek mondhatni már védjegyévé vált ez a formatervezési elem.
A Mido a tavaszra időzítve állt elő a zöld számlapos kivitellel, amely szín persze már évek óta népszerű. Mint az összes Gradient modellnél, a számlap központi részénél itt is áttetsző felületet kapunk, amely valamennyit megmutat a szerkezetből. Ennek ellenére a leolvasással nincs gond, mivel a számlap széle fele haladva egyre sötétebb a számlap. A mutatók is kellően hosszúak ahhoz, hogy precízen le lehessen olvasni a számlap peremén futó skálát. Esztétikai szempontból az egyedüli kompromisszum a dátumtárcsa, amely színben nem igazodik a számlaphoz. Nyilván a kontraszt segíti a leolvasást, de közben megtöri a számlap szimmetriáját is.
Napi viseletre szánt óraként természetesen a dátumnak igenis van létjogosultsága, és talán ezzel kis esztétikai hibával is meg elehet barátkozni. Elsősorban azért, mert a Mido továbbra is meglehetősen baráti áron kínálja az órát, 1100 euróért. Ez értelemszerűen a pillangózáras, fémcsatos kivitelé, a szíjas változat épp nem éri el az 1000 eurót. Szintén kiemelendő, hogy nem csak a szíjak, hanem a csatok is gyorszárral rendelkeznek, azaz könnye, szerszám nélkül cserélhetőek.
Mint mindegyik belépőkategóriás Swatch-csoportos márkánál, így a Midónál is a Powermatic 80 kaliber található a tokban. Bevett szokás a márkánál, hogy a szerkezetből a magasabb minőségi kivitelűt tokozzák, és ez most is így van, hiszen a C07.611-es szerkezet minőségét tekintve a harmadik legmagasabb. A nyolcan órás járástartalékot talán már meg sem kell említenünk.