Nem mindennapi számlapi képpel rendelkezik a Nivada Grenchen Chronosport, amely éppen ezért lehet kívánatos.
Viszonylag nehéz besorolni a Nivadát valamilyen kategóriába. Micro-brandnek aligha nevezhetjük, hiszen egy történelmi márkáról beszélünk. Jelen modell is a márka múltjából származik. Ugyanakkor kommunikáció és értékesítés terén tökéletesen másolja a mikromárkáknál alkalmazott módszereket. Sőt, lassan már márkacsoportról is beszélhetünk, hiszen a Nivada Grenchen mögött ugyanaz a csapat áll, mint Spaceone Watches, a Praesidus Watch Co. az Excelsior Park és a Vulcain mögött. Ezek mind a retró trend népszerűségét lovagolják meg, beleértve a Spaceone-t is, amely a retro-futurisztukus vonalat képviseli.
Az aktuális modell elsősorban azért érdekes, mert soha nem volt sikeres. Nem is lehetett, hiszen csupán prototípus készült belőle, állítólag kereken 20 darab. Hogy a mintaként szolgáló modell milyen méretekkel rendelkezett, arról nem rendelkezünk információval, ám pusztán az átmérőt alapul véve, ami most 38 mm, beleillik a megidézni kívánt korszakba. Mint tudjuk, az aktuális trendbe is, amely a kisebb átmérőket részesíti előnyben. Ugyanakkor 15,7 milliméteres magasság egyértelműen sok lett volna akkoriban. Persze optikailag azért igyekeztek ezen enyhíteni, aminek legnyilvánvalóbb jele az erősen befele ívelő hátlap.
A vastag tok, és persze a márka pozicionálása (belépőkategória) egyből elárulja, mely szerkezet lapulhat a számlap alatt. Akik 7750-re, vagy klónjára tippelnek, helyesen teszik. Jelen esetben egy „mezei” ETA 7750 teszi a dolgát, bemutatni aligha kell.
A számlap a lényeg
Annál inkább a számlapot. Tudjuk, hogy a 7750-es segédszámlapjainak elhelyezése bal oldalon teszi „fejnehézzé” a számlapot, hiszen azok 6, 9, és 12 óránál jelennek meg. Itt azonban hiányzik a kronográf óraösszegzője, azaz a számlap alsó felén lévő segédszámlap. Ezt számos felirattal próbálták egyensúlyozni, de a számlap ennek ellenére is rendkívül szokatlan megjelenéssel rendelkezik. Több magyarázatot is lehet adni. Az óra a motorsporthoz kötődik, a sebesség hajszolásának érzését akarja közvetíteni. Még tachiméter skálája is 1000-rel kezdődik. Más szóval az órák kijelzésére aligha van szükség.
Más részt az eredeti óra, azaz a prototípusok egy olyan korban születtek, amikor inkább a jövőbe tekintettek az emberek. A hetvenes években vált „hétköznapivá” a holdutazás, ekkor kezdtek elterjedni az automatikus felhúzású kronográfok, hogy a soha nem látott pontosságot garantáló kvarc szerkezetekről ne is beszéljünk. A kísérletezés, a múlt meghaladása szerves része volt a formatervezésnek is. Hogy ez kinek mennyire sikerült, az nyilván egyéni ízlés kérdése.
Valószínűleg ezt az érzést is igyekszik megragadni és közvetíteni a márka ezzel az órával, amelyre 25-től adható le előrendelés, a kiszállítást pedig októbertől kezdik. Csupán 2035 eurót kell előteremteni. Limitáció ugyan nincsen, de a márka eddigi gyakorlatából kiindulva erősen valószínűtlen, hogy az óra akárcsak néhány évig is a kollekcióban maradjon.