Ahogy vége a nyári szabadságolásoknak, szinte elsőként értesítik a GPHG szervezői az érdeklődőket az aktuális év versenyzőiről. Eredményt november 9-én hirdetnek.
Természetesen idén is külön kategóriákra osztották a nevezőket. Mint mindig, a zsúri most is kategóriánként hat-hat órát válogatott ki az előválasztáson, és volt is dolguk bőven. Immár kereken egy tucat kategóriát kellett órákkal megtölteniük. Figyelemre méltó, hogy ebből hármat kizárólag hölgyeknek szenteltek. Van azonban bőven más érdekesség is.
A H. Moser & Cie nevezett modellje embargó alatt áll, azaz az óráról hírt adni csak a hónap végén lenne szabad (mi már időzítettük). A GPHG (Grand Prix d’Horlogerie de Genève – (az) óraipar genfi nagydíja) szervezőit ez vagy nem érdekli vagy a H. Moser & Cie nem veszi elég komolyan magát. Ennél is fontosabb azonban a Swatch-csoport rendkívül látványos távolmaradása. Nemcsak idén, hanem már tavaly, sőt azelőtt sem vett részt. Pedig nem egy példa volt rá, hogy nekik is terem babér. Így például 2014-ben egyből négy kategória díját söpörték be. Szintén nem vesz részt a Patek Philippe és a Rolex sem. Ennek eredménye, hogy kezd nagyon bennfentessé válni a rendezvény, évről évre szinte ugyanazok a márkák versenyeznek kategórián belül. Van ahol ez érthető, hiszen komplikációs női órákat (mechanikusak természetesen) viszonylag kevesen állítanak elő, de például a sportóra, vagy a kronográf kategória felhozatalának egysíkúsága ezzel nem magyarázható.
Talán érzékelik ezt a GPHG szervezői is. Válaszuk a Challenge kategória, amelybe bármilyen 4000 franknál olcsóbb órával lehet nevezni, illetve a Sportóra kategóriában okosóráknak is van helye. Azért azon nem lepődünk meg, hogy egy ilyen óra sincs a kiválasztott hat között.
Szintén árulkodó a zsűri összeállítása: felét svájciak adják, míg a másik fél zömét ázsiaiak. Egy-egy olasz, egyesült államokbeli, német és francia tag is van, lefedve ezzel a legfontosabb nyugati piacokat. Eredményhirdetés november 9-én.