Officine Panerai Luminor 8 Days Power Reserve név alatt egyből három modellt is találunk, és a maga módján mindegyik figyelemre méltó.
Alapvetően a szokásos Luminor tokkal találkozunk, és a versenytársakhoz képest valamivel nagyobb nyomásállósággal. Ez konkrétan 30 bar (300 méter), ugyanakkor nem túl valószínű, hogy ezt valaki ténylegesen ki is használja majd. A nyolc napos járástartalékú szerkezettel szerelt modellek az egykori 240-es Angelus kaliberrel készült Panerai óráknak állítanak emléket. Ezeket egykor a Rolex 618-as kaliber kiváltására szerezték be. Mivel a koronás márka csak 38 órás járástartalékkal rendelkezett, a napi felhúzás igénye kikezdte a korona tömítését. A PAM00203 és a PAM00267 referenciaszámú órák szintén egykori Angelus szerkezeteket kaptak, azaz akár e két közelmúltbeli időmérő előtti tisztelgésnek is felfogható a mostani trió. (Más kérdés, hogy abban a két referenciaszámú modellben nem pont az az Angelus szerkezet van, de ez már egy külön történet.)
Az idei Officine Panerai Luminor 8 Days Power Reserve modellek újdonsága, hogy immár a járástartalékot ki is jelzik. A PAM00795 (rozsdamentes acél) és PAM00797 (titán) modelleknél ez egyenesen a számlapon történik, ami alaposan felborítja a Luminor modelleknél megszokott tipikus dizájnt. Felborítja ugyan, de azért nem rontja el. Könnyen megszokható, és valóban van értelme is. Az egyedüli ok, amiért a PAM00796 (rozsdamentes acél) esetében a járástartalék kijelzése a hátlapra került pedig egyik legfőbb előnyének köszönhető. Ez az óra balkezeseknek készült, azaz jobb kézen viselendő. Ehhez persze nem terveztek új szerkezetet, a másik kettőben található P.5001-es kalibert 180 fokkal elfordítva építették be, és hátra rakták a járástartalék kijelzését, amiért persze külön megnevezés is jár: P.5002.
Mindhárom modell a Luminor-modellek tipikus méretében készül, azaz egységesen 44 milliméter az átmérőjük, listaáruk 6800 (acél), 6700 (balkezes) és 7200 (titán) euró.