Site icon ÓraMagazinOnline

Officine Panerai Radiomir 1940 3 Days Automatic Acciaio

Officine-Panerai-Radiomir-1940-3-Days-Automatic-Acciaio-PAM00655-zoom

Az Officine Panerai meghatározó szerepet játszott abban, hogy a 2000-es évek első évtizedében egyre népszerűbbek lettek a nagy átmérőjű karórák. Emellett pedig sokáig mindössze két fő kollekcióval, a Luminorral és a Radiomirrel volt képes már-már fanatikusnak nevezhető rajongói közösséget építeni. Hogy trendfordulóról beszélhetünk-e, vagy egyszerűen még szélesebb vásárlói kört szeretnének megszólítani az idő majd eldönti, de tény, hogy az Officine Panerai Radiomir 1940 3 Days Automatic Acciaio (PAM00655) nem nagy, és a korábbi évtizedek megszokott stílusjegye, az úgynevezett szendvicsszámlap is hiányzik.Officine-Panerai-Radiomir-1940-3-Days-Automatic-Acciaio-PAM00655-front

A márkától megszokott 44, 45, 47 és 48 milliméteres átmérő helyett az újonc mindössze 42 milliméteresre hízott, azaz jócskán kilóg a sorból. Tény azonban, hogy a Panerai már néhány évvel korábban is “sokkolta” híveit ugyanekkora átmérővel, sőt jelenlegi Luminor kollekciójában “megbotránkoztató” módon még 40 milliméteres modell (PAM00048) is található. Ami pedig a számlap szendvics jellegű felépítését illeti, úgy szerencsére messze nem csak erről lehet felismerni egy PAM-ot.
A tok formájáról már egy kezdő órabarát is képes megállapítani az óra hovatartozását, és ebben az sem vezetheti félre, hogy a számlap a megszokott sötét helyett történetesen fehér. Talán még az sem zavarja meg, hogy ez a Radiomir kollekció a Luminorok füleit kapta meg, elvégre a Radiomir 1940 amolyan átmenetet képvisel a két kezdeti kollekció között. Amilyen furcsán hathat a világos számlapú Panerai, legalább annyira ismerős a szerkezet és annak díszítése. Persze ne valamelyik beszállító termékére gondoljunk; az Officine Panerai nemcsak a levegőbe beszélt, amikor a 2000-es évek elején kijelentette, hogy összes órája saját kaliberrel fog készülni.

A P4000-es kaliberre is jellemző a robusztus felépítés, és a szász karóraszerkezetek világára emlékeztető háromnegyedes híd alkalmazása. A kaliber magassága mindössze 3,95 milliméter, ami figyelemre méltó, hiszen automata szerkezetről beszélünk. A megoldás abból áll, hogy szerkezetbe süllyesztett mikrorotort alkalmaztak, aminek bőven van elég hely, hiszen kismásodpercen kívül semmilyen más komplikáció nem foglal helyet. A manufaktúra kaliberrel szerelt órák egyetlen hátránya, az ár persze itt is jelentkezik: szűk 10000 eurót kell egy PAM00655-ért leszurkolni.

Exit mobile version