Csak keveseknek okozott meglepetést, hogy a Raymond Weil Millesime Automatic Moon Phase modellel bővül a márka kollekciója.
Egyrészt nyomtatott kiadványunk korábbi számában mi is megjósoltuk, igaz, nem kellett ehhez látnoki képességekkel rendelkezni. A pénzügyileg egyébként igencsak eredményes márkára sokan amolyan futottak még karóragyártóként tekintettek. Egészen addig, amíg tavaly elő nem álltak egy tőlük teljesen váratlan dizájnnal. Ráadásul a dizájn kimondottan jól sikerültnek is nevezhető. Nem véletlen, hogy a genfi „óra Oscaron” kategóriagyőztes is lett.
A szóban forgó kollekció a Millesime, amely nem meglepő módon retró stílusú, hiszen maga a szó is azt jelenti (szabadon értelmezve). Nyilván a cég a saját kútfőből aligha meríthet ihletett, hiszen a karórák aranykorában, az 1950-es, 1960-as években nem létezett. Ennek ellenére sikerült nem csupán megragadniuk a korszak hangulatát, hanem még valamennyien mértékben sajátosan is újraértelmezniük. Nem csupán általános értelemben fontos szempont ez, hanem a márkánál is, amely eddig jellemzően inkább generikus formanyelvvel próbált minél több vásárlót megszólítani.
Mutatós számlap
Egy kifejezetten átgondolt, jól leolvasható számlapot kapunk, amely a szélről befele haladva külön-külön szerepelteti a másodpercek, percek és órák skáláit. A mutatók hosszát is skálákhoz igazították. Bármennyire is evidensnek is tűnik, egészen meglepő, hogy sok márkának ezt nem mindig sikerült megtennie. Az igazán ötletes formatervezési elem mégis a számlapot négy részre osztó szálkereszt. Ezt a megszokott hagyományoktól eltérően nem kontrasztos színnel festették fel, hanem a számlappal színben megegyező bemarás. Így szerepel is a számlapon, meg nem is.
A Watches & Wonders kiállításon először résztvevő Raymond Weil egy holdfázissal ellátott modellel, illetve egy kronográffal jelentkezett. Mivel belépőkategóriás márkáról beszélünk, így értelemszerűen egyszerű holdfázist kapunk, ami folyamatos működést feltételezve bő két év alatt gyűjt össze egy napnyi eltérést. A szerkezet az RW4280 névre hallgat, ténylegesen azonban a Sellita SW-280-1-es kalibere annak minden előnyével (könnyű szervizelhetőség) ás hátrányával (alacsony, 38 órás járástartalék) együtt.
A tok természetesen nem változott, maradt 39,5 milliméter az átmérő, a kivitelek pedig rozsdamentes acél vagy aranyozott változat. Ami az árat illeti, az óra Oscar Challenger kategóriájába már nem fér bele, hiszen 2300 eurós vételár meghaladja a 2000 frankos határt.