Elődeihez képest szinte visszafogottnak tűnik a Roger Dubuis Excalibur Dr. Woo Monotourbillon, de azért olyan nagyot nem kell csalódunk.
A márkát ismerők egy kicsit mosolyognak is a néven. Elvégre a Roger Dubuis annyi tourbillonnal ellátott modellel jelentkezik, hogy már a néveben is fel kell tüntetni, ha csupán egyetlen egy tourbillonnal látják el az órát. Az utóbbi évek Excalibur modelljeire jellemző extravagáns külsőből is visszavettek egy keveset, de továbbra is látványos időmérővel van dolgunk.
Egyrészt természetesen maga a négy helyett hat füllel rendelkező 42 milliméteres tok önmagában is felhívja figyelmet, ahogy anyagának selymes fénye is. Arannyal van ugyan dolgunk, de a felületeke fénye mégsem hasonlít ahhoz, amit más, vörösarany tokkal készült időmérőknél látunk. Az ok természetesen egy saját ötvözet. Bevett szokás ez az óraipar felsőbb szegmensében, ahogy az, hogy pontosan nem árulják el, milyen anyagokkal is ötvözik aranyat. Az Eon Gold néven emlegetett ötvözet állítólag idővel sem fakul, még tengervíz hatására sem.
Dr. who?
Az óra születésének apropóját a Dr. Woo névre hallgató tetoválóművésszel való együttműködés adja. Számos nemzetközi híresség bőre viseli munkáját, így kellően felkapott is ahhoz, hogy a Roger Dubuis is felfigyeljen rá. Ugyan a hagyományos fekete-szürke stílusban dolgozik, de rendkívül vékony vonalakkal és geometriai alapalakzatokkal hozza létre mintáit. Egy példát erre a hátlapon is találunk.
Ugyanez igaz az óra számlap felőli oldalára. Itt kellene ugyanis lennie az Excalibur modellek jellegzetes pókháló alakzatának, helyette azonban letisztult vonalakból álló geometriai mintát találunk. Ahogy az óra egészén, úgy itt is az arany-fekete páros az uralkodó színvilág. Egyedül az RD512SQ manufaktúra kaliber ezüst színű alkotóelemei törik meg az előbbiek uralmát. Maga a szerkezet nem új, gyakorlatilag a márka alapkaliberének csontvázasított kivitele – már ha egy tourbillonos kaliber alapnak nevezhetünk. Természetesen a genfi pecsétet (minőségi tanúsítvány) is kiérdemelte – nem csupán a szerkezet, hanem az óra egésze.
Tetoválóművészek és luxusórák világa nem most találkozik először. Ha egyedi darabokat nem veszünk figyelembe, akkor az elsőbbség az Hublot illeti, amely a Sang Bleu modelleknek már a második sorozatánál jár. Azok azonban nem csupán nyolc példányban készülnek, mint a Roger Dubuis modellje, és nem is jár hozzá opcionálisan igénybe vehető tetoválás egy olyan tetoválóművésztől, aki két évre előre be van táblázva. Igaz, nem is 158000 dollárt kínálnak egyet.