Több olyan márka is van a piacon, amely termelése egészét valamelyik ismert svájci tanúsítványrendszer követelményeinek megfelelően készíti, és hitelesítteti is azokat. A legszigorúbb ezek közül alighanem a genfi pecsét, így egyáltalán nem véletlen, hogy mindössze egyetlen márka van, amelynek összes időmérője eleget tesz ennek a követelményrendszernek. Magától értetődik, hogy a Roger Dubuis nem ontja magából az órákat, a különböző kalibereket viszont annál inkább. Különösen a tourbillonok és a csontvázasított szerkezetek állnak közel a márkához, és utóbbit mondhatni művészi szinten űzik, persze aki genfi pecsétet akar, annak ezt illik is így csinálni. Az Excalibur Spider Skeleton Flying Tourbillon nem igazi újdonság, hiszen még tavaly januárban debütált, ugyanakkor már akkor is látható volt, hogy bőven van potenciál ebben a modellben.
Az alapot a márka drágakő-foglalási eljárása adja. A Roger Dubuis ugyanis az első, amely kaucsukba is képes volt gyémántot foglalni. Figyelembe véve a drágakőpiacon uralkodó trendeket, egyáltalán nem meglepő, hogy színes kövekkel díszített modellekkel is megjelentek. Ezzel ugyanis a színekben szükségszerűen szegény csontvázasított órát igazán életre lehet kelteni. A modellek a gyémánt helyett rubinokat, kék zafírokat vagy fekete spinelleket kaptak. Ami azonban meglepő, hogy ezeket az órákat férfiaknak szánják.
Persze csak nálunk, a nyugati kultúrkörben tűnik ez furcsának, a Közel-Keleten és Ázsiában ez mondhatni általános. A fekete spinellekkel ékesített változatot azonban feltehetőleg a mi kultúrkörünkben sem kísérik furcsálló pillantások. Arról nem is beszélve, hogy mindhárom változatból a márka szokásainak megfelelően csupán nyolc-nyolc példány készül, amelyekre bolygónkon azért felthetőleg találnak majd vevőt.