Nyilván kevesebb figyelem jut a genfi vásáron a női időmérőknek, pedig kár lenne olyan órákról, mint a Parmigiani Fleurier Kalpa Kalparisma Nova Galaxy nem tudomást venni.
Már csak azért is, mert idén lett pontosan 10 éves a Kalparisma alkollekció, ami a Kalpa kollekció női változatait öleli fel. Ráadásul ez volt a márka első automata felhúzású, nőknek szóló kollekciója. A Parmigiani Fleurier ezzel akkoriban egy-két évvel konkurensei előtt járt, mivel azok csak a korai 2010-es években kezdték el automata modellekkel hölgyek kegyeit keresni. Az óra tokjának formája is különleges; ritkaság a hordó (tonneau) alak a női órák között, különösen a felső szegmensben, hogy az aranymetszés tervezés során való következetes alkalmazásáról ne is beszéljünk. Többek között ezért is tűnnek időtlennek az alig húszéves márka órái.
Az évfordulóra készített Kalparisma Nova Galaxy természetesen limitált példányszámban lesz csak kapható: a 46 gyémántot felvonultató vörösarany változatból 50 darab kerül kereskedésekbe, de hogy a 37,5×31,2 milliméteres tokon bőven van még hely gyémántoknak, azt a 8 darab fehérarany modell bizonyítja, amire 182 gyémántot sikerült felhelyezni.
Ennél azonban sokkal érdekesebb a Kalparisma Nova Galaxy számlapja. Anyaga nem a szokásos nemesfém, vagy réz, ne adj Isten gyöngyház, hanem aventurinüveg. Egy fémzárványokat tartalmazó anyagról van szó, amivel szintén nem sűrűn találkozni az óraiparban. Erre tesz még rá egy lapáttal az a tény, hogy ezt az üveget a Velence melletti Muranóban, tehát a mai Olaszországban találták fel, a márka névadója és alapító atyja, Michel Parmigiani pedig maga is svájci-olasz származású. Az eredmény egy csillagos égboltot mímelő számlap, erre kerültek a szerelt aranyindexek és -számjegyek. Másodpercmutatója nincs az órának, és alapvetően egy elegáns női órán nincs is igazán keresnivalója. Hogy mégis meg lehessen győződni az óra működéséről, a kismásodperc helyére egy csillag került, amelynek formáját egy felújítás során Parmigiani műhelyében megfordult antik óráról kölcsönözték. Ez az óra a Maurice-Yves Sandoz gyűjteményben található. A gyűjtemény és a márka közötti kapcsolat a Sandoz Alapítvány, amely áttételesen a Parmigiani Fleurier tulajdonosa.
A Parmigiani Fleurier Kalpa Kalparisma Nova Galaxy nem kapott formaszerkezetet, a márka igáslovának tekinthető PF331 manufaktúra szerkezetet találjuk a számlap alatt, ami miatt azért nem kell sírva fakadni. Ilyen reakciót legfeljebb a 24900 frankos (vörösarany), illetve a 34900 frankos (fehérarany) árcédula fog kiváltani.