Ha csak óvatosan is, de úgy tűnik, a márka hagyományosabb megjelenésű órái is színesednek. Bizonyíték a Glashütte Original PanoMaticLunar Rosé-Opalin.
Bár a márka jellemzően a Sixties kollekciót szemelte ki arra, hogy kiélje színek iránti vágyát, úgy tűnik más kollekciókat is elért a lendület. Más kérdés, hogy a Sixties kollekció színes egyéniségeinek élénk színvilága inkább a hetvenes évekre volt jellemző, de ettől függetlenül jól mutat a kérdéses modelleken például a zöld és a narancs. Arról nem is beszélve, hogy ha már saját számlapgyártó üzemet nyitottak Pforzheimben, akkor illik ellátni érdekesebb megrendelésekkel is.
Ezek egyike kétségkívül az egyszerűen csak lazacszínűnek nevezet számlap. Nem teljesen ismeretlen árnyalatról beszélhetünk. Ha csak egy-egy modellváltozat erejéig, de szinte az összes, a Glashütte Originaléhoz mérhető presztízsű márkánál találni ilyen árnyalatút. A márka nagy dobása, hogy ezt az egyik legjellegzetesebb, legfelismerhetőbb és legkeresettebb kollekciójának, a Pano egyik változatával teszi.
Az elegáns, 40 milliméter átmérőjű tokot ezúttal rozsdamentes acélból formálták meg. Bár viszonylag sok a “mezei” acél a Pano kollekcióban, azért inkább a nemesfém használata jellemző. Ez az újdonságuk ráadásul limitált is (50 példány), jogosan gyanakodhatnánk fehéraranyra, esetleg platinára.
A számlap kiegészítő színéül a kéket választották. Egyrészt meglehetősen jó kontrasztot alkot, így könnyű leolvasni, másrészt a kék jelenleg amúgy is kifejezetten népszerű. Külön öröm, hogy a dátumtárcsa színét is ehhez igazították, és nem próbálták meg például feketével megúszni. Más kérdés, hogy egy 9400, zsanérzárral 9700, fémcsattal pedig 10800 euróért kínált óránál ez azért minimálisan elvárható.