Az Hublot Big Bang Sang Bleu II tipikusan egy olyan óra, amelyet jóformán egyetlen egy fősodorba tartozó márka sem igazán dobhatott volna ilyen hitelesen piacra.
Az ok rendkívül egyszerű: az óra egy viszonylag híres svájci tetoválóművész, Maxime Plescia-Büchivel való együttműködés eredménye. A művész a geometriai stílus egyik jeles képviselője, ami egyben magyarázat is a meglehetősen szokatlan látványra. Az Hublot pedig az óraipar talán egyik legvagányabb mainstream márkája, így egy tetoválás szinte kötelező náluk.
Az Hublot-nál alapos munkát végeztek: nem csupán a számlapot tették egyedivé, hanem a tokot is. Míg előbbi, ha valakivel együttműködnek, bevett szokás, utóbbi ritka, mint a fehér holló. Elsősorban ezért is tűnik hitelesnek ez az időmérő. Persze nem egy teljesen új tokot alkottak. A jól ismert Big Bang tok vonalai gond nélkül felismerhetőek, a 45 milliméteres átmérőnek köszönhetően még távolról is. Anyaga titán vagy arany, amely utóbbihoz bizony erős kar kell. Egy ilyen nagy, és 16,5 milliméter vastag tok aranyból azért húzza a csuklót. A szokásos Big Bang tokhoz képest az eltérés elsősorban a felületeken jelentkezik, egész látványosan a lünettán. A geometriai formákból adódó éles szögek szinte egy igazi domborművé formálják a tokot.
Amin azonban először megakad a szemünk, az a számlap. Valójában olyannal az óra nem is igen rendelkezik, pusztán a segédszámlapok három és kilenc óránál takarnak el egy keveset a szerkezetből. Az egyedi látványért a mutatók felelősek. Ha esetleg nem tűnt volna fel, itt egy kronográffal van dolgunk, amelynek hatvan perces összegzőjét a számlap jobb oldalán találjuk, míg másodpercmutatója központi elhelyezésű. Nyilván nem kell mondani, hogy a leolvasás nem éppen gyerekjáték, de azt sem, hogy ennek az órának nem az a célja.
A mutatók az óra megjelenésén kívül a műszaki teljesítményért is felelősek. Ezek a mutatók ugyanis jóval nehezebbek a hagyományos mutatóknál, nagyobb terhelést róva a szerkezetre. Az egyébként a márka sajátja, a HUB1240 Unico, egy fly-back rendszerű kronográf kaliber 72 óra járástartalékkal. A szerkezet érdekessége, hogy méretben az ETA/Valjoux 7750-hez igazították. Természetesen a rotor is egy geometriai minta, igazodva a művész stílusához.
A 200 (titán) illetve 100 (arany) példányra limitált modell komplexebb alkotás a három évvel korábbi elődhöz képest, és talán ezért szebbnek is tekinthető. A biztos, hogy ezt az órát végképp bűn lenne mandzsetta alá rejteni, elvégre mégiscsak 25000 euró (titán) vagy közel dupla annyit (arany) gombolnának le érte.