Site icon ÓraMagazinOnline

Tissot Seastar 2000 Professional

Jól nézzük meg a Tissot Seastar 2000 Professional búvárórát! Manapság nem sok ilyennel lehet találkozni.

Természetesen nem az időmérő búváróra mivoltára kell gondolni. Azokkal talán még szó szerint is Dunát lehet rekeszteni. Még csak nem is a vízállóságára, ami 2000 láb, azaz kb. 660 méter (66 bar). Ilyen képességű búvárórából ugyan már kevesebb kapható, de azért egyáltalán nem különleges, és nem is ritka. Arról nem is beszélve, hogy ez a mélység egyben nagyjából az emberi teljesítőképesség határát is jelenti.

Amiért ez az óra különleges, az a tokja. Igen, közönséges rozsdamentes acélból készítették, tehát még csak nem is valamilyen high-tech kompozit anyag, vagy esetleg titán. A búvárlünetta persze alap, annak kerámiabetétje ebben a belépőkategóriában azonban már nem feltétlenül az. Amiért mégiscsak felvonjuk a szemöldökünket, az bizony az átmérő. Az ugyanis 46 milliméter.

Tissot Seastar 2000 Professional

A nagy méretű karórák kora (egyelőre) lejárt, így kifejezetten ritkaságszámba megy, ha egy svájci márka egy ekkora tokkal jelentkezik. A hivatalos magyarázat a professzionális célú felhasználás, ahogy arra a név is utal. Nyilván valós indok lehet, de azért nehéz figyelmen kívül hagyni más szempontokat is. Így például, hogy a búvárórák sokkal inkább életérzést közvetítenek, mintsem tényleges felhasználói igényeket elégítenek. Még akkor is igaz ez, ha egyébként a legtöbbjük megfelel az ISO 6425 szabványban lefektetett követelményeknek. Így ha valaki nem “divatcikket”, hanem célszerszámot szeretne (bármilyen okból is), nincs könnyű dolga, azaz egy piaci rést igyekeznek betölteni.

Nem csak eszköz

Persze azért, mert eszköz, még nem muszáj ridegnek lennie. Erről gondoskodik a számlap, amely nagyon is trendkövető. A színválaszték természetesen a vízhez kötődik, és az évek óta népszerű színátmenetes, azaz a számlap széle fele elsötétedik. A préselt minta pedig természetesen a tenger hullámzását igyekszik megjeleníteni. Ami a leolvashatóságot illeti, úgy nyilván nem lehet ok panaszra, hiszen a méretes tok elegendő helyet biztosít a szintén prominens indexeknek és mutatóknak.

Tissot Seastar 2000 Professional – sok különböző számlappal készül, de csuklóra vagy csattal, vagy kaucsukszíjjal erősíthetjük csak

Ami végképp nem meglepő, az a szerkezet. A Swatch-csoport belépőkategóriás márkájaként az ETA C07.111 kaliberét, ismertebb nevén a Powermatic 80-t találjuk a számlap alatt. Bár alapból tömör hátlapot kapunk, extraként rendelhető üvegbetétes is. A kaliber idén 10 éves, úgyhogy aligha kell bemutatni.

Ami a szíjakat illeti, úgy kaucsuk és fémcsat között választhatunk, amelyek közül bármelyik jól illik az óra rendeltetéséhez. Persze ha már professzionális felhasználás, akkor inkább kaucsuk, elvégre az szó szerint rugalmasabban kezeli a mélységben lévő alacsonyabb hőmérsékletet.

Tissot Seastar 2000 Professional

Annak ellenére, hogy ténylegesen “van anyag” az órában (a magassága 16,25 mm) az ára igazodik a Tissot által megszokott árszinthez. Öt híján 1000 euró a listaár.

Tissot

Exit mobile version