Természetesen nem ez az első alkalom, hogy a Malte-kollekcióban holdfázis és járástartalék egyszerre jelenik meg. Utoljára 2009-ben állt elő ezzel a két kisebb komplikációval a töretlen, negyed évezredes múlttal rendelkező márka. Ugyanakkor időközben egy jelentős évfordulót ünnepeltek, ami kapcsán a kollekció tetőtől talpig megújult. A Vacheron Constantin 1912-ben vezette be a Malte elődjét, és készítette el a világ első tonneau (hordó) alakú tokját. Ez az art déco ihlette forma mind a mai napig a kifinomult elegancia letéteményese, és a márka a 100. évforduló alkalmából frissítette az kollekciót. A Vacheron Constantin Malte Moon Phase and Power Reserve órára tehát kereken négy évet kellett annak várnia, aki ezeket a komplikációkat szerette volna látni az aktuális formatervekben.
A kijelzések elrendezése sem változott, ugyanakkor az új dizájnak köszönhetően a számlap még is áttekinthetőbb, nyugodtabb. A szerkezet természetesen a márka sajátja, a 1410 AS – és ahogy az egy finom öltönyórahoz illik – kézi felhúzású. A 40 órás járástartalék nem különösebben sok, de szerencsére ott van nekünk a járástartalék-kijelzés, aminek épp a kézi felhúzós modellek esetében ténylegesen hasznát is vesszük. A holdfázis kijelzéséhez 135 fogú kereket használnak, így csak 122 év után gyűlik össze az egy nap eltérés. Mivel az óra kézi felhúzású, ezért nyilván ennél jóval többször fogjuk állítani a holdfázist, ugyanakkor a Vacheron Constantintól elvárható, hogy ezt a megoldást válassza.
Már csak azért is, mert az óra genfi pecsétet is kapott, és a kompromisszumokat ők igazán nem kedvelik. Talán az egyedüli kivetnivaló, hogy a márka nem formaszerkezettel, hanem kerekkel látta el az órát. A hátlap azonban tömör, így legfeljebb csak a tudat zavarhat, a látvány semmikép sem. A Vacheron Constantin Malte Moon Phase and Power Reserve első menetben csak 18 karátos vörösaranyban lesz kapható, de könnyen elképzelhető, hogy néhány éven belül akár acélkivitellel is előálljanak.